RODZINA SALEZJAŃSKA

SALEZJAŃSKA POLSKA

Z 32 gałęzi Rodziny Salezjańskiej w oświęcimskim dziele znajdziemy Salezjanów Księdza Bosko, Salezjanów Współpracowników, Byłych Wychowanków Salezjańskich i Stowarzyszenie Czcicieli Maryi Wspomożycielki.

Przełożonym salezjanów konsekrowanych wspólnoty pw. św. Jacka jest ks. Łukasz Krysmalski SDB. Więcej wiadomości na temat salezjanów można znaleźć na stronie Inspektorii Krakowskiej lub na oficjalnej, światowej stronie Salezjanów. W Polsce są 4 prowincje salezjańskie: krakowska, pilska, warszawska i wrocławska.

SALEZJANIE WSPÓŁPRACOWNICY

Stowarzyszenie Salezjanów Współpracowników (SSW) Inspektorii Krakowskiej prezentuje się na swojej stronie. Lokalnym i zarazem inspektorialnym koordynatorem jest p. Andrzej Wanat, a delegatem lokalnym ks. Paweł Bróż SDB

BYLI WYCHOWANKOWIE SALEZJAŃSCY

W październiku 1911 roku odbyło się spotkanie z okazji 10 lecia funkcjonowania szkoły zawodowej, zjazd wychowanków dał okazję do powołania Związku Byłych Wychowanków Salezjańskich (BWS). Obecnie prezesem Stowarzyszenia Byłych Wychowanków i Wychowanek Salezjańskich Inspektorii Krakowskiej jest p. Tomasz Sojka, natomiast ks. Jarosław Wnuk jest delegatem Inspektora ds. Byłych Wychowanków Salezjańskich.

e-mail: byliwychowankowie@sdb.krakow.pl

Aby nasza wspólna salezjańska przygoda nie kończyła się wraz z egzaminem dojrzałości, stworzyliśmy newsletter BWS , który pozwoli nam być w stałym kontakcie, informować was o wydarzeniach i spotkaniach.

Jeśli chcesz otrzymywać wiadomości i zaproszenia, wypełnij krótką ankietę: 

https://forms.office.com/e/j36SdaNYtC

Dziękujemy za każdą wypełnioną odpowiedź 
Do zobaczenia — w nowej odsłonie salezjańskiej wspólnoty!

ADMA

Stowarzyszenie Czcicieli Maryi Wspomożycielki zostało założone w Oświęcimiu w 1919 roku, a w 2012 roku odnowiono jego działalność. Stowarzyszenie używa skrótu z języka włoskiego ADMA (Associazione di Maria Ausiliatrice), a odpowiedzialnym jest ks. Łukasz Krysmalski.

e-mail: sanktuarium.oswiecim@gmail.com

Więcej informacji na temat całej Rodziny Salezjańskiej i jej gałęzi można znaleźć na stronach internetowych.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Pin It on Pinterest

Share This