Nasze Technikum i Szkoła Branżowa to przestrzeń do nauki oraz nabycia umiejętności w danym zawodzie oraz okazja na udział w wielu prestiżowych spotkaniach, targach zawodów i konkursach.

W dniu 05 kwietnia 2024 r. odbył się finał 30 Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Motoryzacyjnej w Poznaniu. W jubileuszowym konkursie udział wzięło 450 uczniów technikum i szkół branżowych z ponad 70 szkół z całej polski. Naszą szkołę pod opieką Pana Ryszarda Gajka reprezentowali uczniowie wyłonieni w eliminacjach szkolnych w grupie technikum Mateusz Rał (4TPS), Jakub Marszałek (4TPS), Jakub Żmuda (4TPS), oraz w grupie Szkół Branżowych Grzegorz Nowak (2MPS), Patryk Szatan (2MPS), Igor Zacny (3MPS).

Finał składał się z 8 kategorii po 10 pytań dla wszystkich 450 uczniów, gdzie liczyła się nie tylko poprawność odpowiedzi, ale i czas jej udzielenia.

Mateusz Rał zajął 3 miejsce w kategorii Diagnostyka samochodów, 9 w kategorii w Diagnostyka elektroniki pojazdów oraz 10 w kategorii Silniki Spalinowe.Ostatecznie w grupie techników uplasował się na bardzo wysokim 5 miejscu.

Natomiast w grupie Szkół branżowych Igor Zacny ostatecznie uplasował się na 7 pozycji.

Naszym uczniom serdecznie gratulujemy wyników.