DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ U NAS

12 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji uczniowie przygotowali akademię poświęconą historii oświaty i szkolnictwa oraz roli nauczycieli na przestrzeni wieków. Dzięki prezentacjom multimedialnym poznaliśmy wyjątkowe pasje oraz zainteresowania nauczycieli i pracowników szkoły, przypomnieliśmy sobie także sukcesy naszych uczniów. Do niepowtarzalnego charakteru uroczystości przyczynił się występ wokalny grupy FAUSYSTEM, jak i naszej szkolnej orkiestry. Podczas Mszy Świętej pierwszoklasiści złożyli przysięgi ślubowania, stając się niekwestionowanymi wychowankami Salezjan.

Dzisiejszy dzień przypomniał nam przede wszystkim   rozwój i dojrzewanie naszej wewnętrznej wrażliwości i sposobu patrzenia na otaczający nas świat. Nauczyciel od lat przekazuje nam dar prawdy, a robi to w taki sposób, że każdy z nas pielęgnuje go w swoim sercu jak najlepiej potrafi. Jesteśmy wdzięczni za wartości, które zostały nam przekazane oraz za  sprawianie, że każdy dzień spędzony w szkole inspiruje nas na nowo. Dziękujemy.

Katarzyna Rostecka
Foto: ks. Paweł Gacek sdb