„Idźcie i głoście”

Powyższe słowa Jezusa są nie tylko hasłem Tygodnia Misyjnego. Inspirują również naszą modlitwę, aby wspierać wszystkich misjonarzy i misjonarki w głoszeniu słowa Bożego.

Podczas czwartkowej wspólnej modlitwy 22 października 2020 roku rozważając tajemnice światła, polecaliśmy  tych, którzy nie są ochrzczeni, nie słyszeli Ewangelii i nie uczestniczyli nigdy w Eucharystii, aby zostali oświeceni światłem Ewangelii.

W tym dniu dzieci i młodzież, duszpasterze i katecheci naszego Sanktuarium prowadzili wspólnie tę modlitwę inaczej niż zwykle, bowiem odmawiana była w różnych językach świata.  Poszczególne fragmenty modlitw prowadzone były w języku suahili, włoskim, hebrajskim, francuskim i po łacinie.

Ubogaceniem modlitwy były pięknie dobrane rozważania dotyczące różnych momentów i historii życia ludzi regionów misyjnych.

Wymiar powszechności kościoła i świadomość wspólnoty obliguje nasze serca i myśli do zabiegania o łaskę Boga dla wszystkich mieszkańców naszego globu. Tylko w taki sposób możemy najczęściej skutecznie wspomagać naszych braci i siostry, którzy z pewnością liczą na nasze wsparcie modlitewne, którego nikt i nic nie zastąpi.

Tekst: ks. Marian Gruszczyk SDB