Imię Krzysztof wywodzi się z języka greckiego i oznacza tyle co ,,niosący Chrystusa”. ,,Dźwigając Mnie, dźwigasz cały świat”. Św. Krzysztof jest jednym z najbardziej popularnych świętych Wschodu i Zachodu. Mimo, że wspomnienie św. Krzysztofa przypada 25 lipca, imieniny ks. Krzysztofa Papierza, który w naszej parafii pracuje, obchodziliśmy w sobotę 22 lipca. O godz. 08:00 uczestniczyliśmy w Eucharystii sprawowanej w intencji ks. Krzysztofa. Po mszy świętej spotkaliśmy się w kawiarence parafialnej by złożyć Solenizantowi, najserdeczniejsze życzenia. Wśród licznie zgromadzonych gości byli przedstawiciele z naszych wspólnot parafialnych w których ks. Krzysztof i na tej niwie, gorliwie, z wielkim oddaniem i zapałem, posługuje. Był pyszny tort, kawa i czas na rozmowy i jak to zawsze przy ks. Krzysztofie, atmosfera pełna radości, żartu i humoru.

Drogi Ks. Krzysztofie, dziękujemy za Twoją obecność w naszej Salezjańskiej Wspólnocie i życzymy wielu łask Bożych a Maryja, nasza Wspomożycielka Wiernych wraz ze Św. Krzysztofem – Twoim Patronem, niech otaczają Cię opieką i wypraszają wszelkie potrzebne Ci dary.

Tekst: Teresa Przybyło

Foto: Ks. Łukasz Krysmalski sdb