Szkoła Salezjańska to nie budynek. Szkołę tę tworzą przede wszystkim młodzi ludzie, wśród których każdy jest wyjątkowy. Niektórych łączy klasa, a innych wspólna pasja. W ten sposób od kilkunastu lat w naszej szkole istnieje orkiestra salezjańska. Wspólnie spędzany czas na próbach, przygotowaniach, koncertach sprawił, że razem czują się jak rodzina. Dlatego każdego roku razem wyczekują narodzin Małego Jezuska.

W czwartkowy wieczór nasi szkolni grajkowie spotkali się przy wigilijnym, aby wspólnie przeżywać Boże Narodzenie. W prawdzie trochę się pośpieszyli, bo do 25-ego grudnia jeszcze daleko, ale już w tym dniu w ich sercach po raz kolejny narodził się Jezus. Spotkanie przy stole wigilijnym było doskonałym czasem, aby w tym zgiełku świątecznych przygotowań na chwilę się zatrzymać i razem spotkać. Przy modlitwie, rozmowach i wspólnym kolędowaniu nikt nie odczuwał upływających godzin. W trakcie wspólnej wigilii mogliśmy złożyć sobie życzenia na nadchodzący kolejny rok i w gronie przyjaciół świętować dotychczasowe sukcesy. Każdy z członków orkiestry otrzymał od naszego nowego opiekuna – ks. dyr. Dariusza Bartochy – medalion z księdzem Janem Bosko, aby i On mógł codziennie czuwać nad nami.

Bardzo dziękujemy Księdzu Dyrektorowi za pomoc w organizacji i wspólnie spędzony czas. Dziękujemy wszystkim obecnym na tej uroczystości, bo dzielić radość z innymi to najwspanialszy prezent. Tym których nie było życzymy wielu Bożych łask na nadchodzący czas i już zapraszamy za rok.

Martyna Palka
Foto: uczestnicy spotkania