Zaraz po feriach – 10 lutego 2020 – uczniowie naszej szkoły pod opieką pani Marty Chrapczyńskiej spotkali się z rówieśnikami z Niemiec. Niemiecka młodzież, uczęszczająca do szkoły z Gütersloh, chętnie angażuje się w tego typu przedsięwzięcia, których celem jest poznanie młodych kolegów z Polski.
Spotkanie odbyło się w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu.
Organizatorzy tego przedsięwzięcia dołożyli wszelkich starań, aby młodzi ludzie mogli lepiej się poznać. Praca w grupach, której celem było m.in. tworzenie ciekawych map myśli, sprzyjała dobrej zabawie i pokonaniu wielu barier, nie tylko językowych.
Najważniejszym punktem spotkania były rozmowy z naszymi kolegami z Niemiec. Sprzyjały temu miła atmosfera i pozytywne nastawienie młodzieży. Rozmowy okazały się owocne dla obu stron, ponieważ młodzi ludzie potrafią nie tylko dyskutować, ale przede wszystkim słuchać.
Ostatnim punktem spotkania był wspólny obiad w MDSM.
Warto było tu przyjechać i poznać ludzi z Polski – tak podsumowali to przedsięwzięcie nasi niemieccy koledzy. Główny cel tego spotkania został osiągnięty – budujemy i będziemy budować mosty między naszymi krajami. Trzeba znać i rozumieć przeszłość, ale nie można zapominać, że życie toczy się dalej, a przyszłość należy do nas – młodych.
Dziękujemy pani Elżbiecie Pasternak oraz wolontariuszkom z MDSM za serdeczne przyjęcie oraz wspaniałą organizację spotkania.

Tekst: Adriana Staszczyk 2Le
Zdjęcia: Marta Chrapczyńska