Wraz z rozpoczętym co dopiero Adwentem 2020 pragniemy zachęcić wszystkich do gorliwego przeżycia czasu czuwania i przygotowania się na narodzenie Syna Bożego. Z pewnością potrzeba ku temu nie lada duchowego wysiłku. W dzisiejszym zabieganiu to właśnie „czuwanie” czyli słuchanie Słowa Bożego i zwiększona bystrość oczu naszej duszy są niejednokrotnie mega wysiłkiem. Prościej jest „biegać”, krzątać się i załatwiać wiele życiowych spraw codziennego życia. Wyczynem zaś jest chwila zatrzymania się – u boku Maryi w czasie Adwentu, a w najbliższych dniach aż do 7 grudnia podczas Nowenny do Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

Wychodząc naprzeciw trudnościom życia, które zauważamy, wraz z Fundacją „Małych stópek”, Apostolstwem Kobiet naszej parafii oraz Wolontariatem SP w Zaborzu, w czasie Adwentu mamy okazję włączyć się w zbiórkę artykułów higienicznych i środków czystości dla mieszkańców diecezjalnego Domu Matki i Dziecka w Bielsku-Białej.

Od przyszłej niedzieli (6.12.) przy ołtarzu św. Józefa pojawi się choinka z papierowymi bombkami, zawierającymi na odwrocie informacje dotyczące tej akcji. Każdy, kto pragnie wspomóc samotne matki z dziećmi, może zabrać bombkę do domu, a w zamian ofiarować swój dar. Dary będzie można składać codziennie pod naszą choinką, a dodatkowo w piątki 11 i 18.12. w salce obok kancelarii 20 minut przed i po Mszy roratniej, gdzie będzie dyżurowało Apostolstwo Kobiet.

Zachęcamy wszystkich, aby w dobroci swego serca zechcieli wspomóc to piękne dzieło dające nadzieję najmłodszym i ich matkom. Za wszelkie wsparcie wyrażamy już teraz wyrazy wdzięczności . Niech symbole adwentowe (szczególnie wieniec adwentowy ze swoimi 4 świecami) przypominają nam, że czas płynie szybko i nie należy niczego odkładać na ostatnią chwilę.

 

Tekst: ks. Marian Gruszczyk SDB

Foto: ks. Ryszard Szymeczko SDB