Dnia 22 października 2021 roku część z nas wybrała się na weekend do Krakowa na Szkołę Animatora Salezjańskiego (SAS). Ten wspaniały czas spędziliśmy wraz z innymi placówkami salezjańskimi. Po zjedzonej kolacji oraz konferencji udaliśmy się na spotkanie z Jezusem. Była to wyjątkowa adoracja, gdzie wspólnie śpiewaliśmy i ofiarowaliśmy Najwyższemu nasze radości, smutki i problemy.

Następny dzień rozpoczęliśmy Mszą Świętą, zjedliśmy śniadanie i zaczęły się zajęcia w grupach. Dowiedzieliśmy się, jaki powinien być animator salezjański, jakie wartości powinien sobą reprezentować oraz jak pracować z dziećmi. Przypomnieliśmy sobie również historię życia naszego patrona Jana Bosko. Na koniec dnia integrowaliśmy się wraz z innymi placówkami przy grach planszowych.

W niedzielę, po modlitwie i śniadaniu, rozpoczęły się ostatnie wykłady. Później udaliśmy się na Mszę, by wspólnie podziękować Bogu za ten czas. W końcu po zjedzonym obiedzie i wspólnych tańcach nadszedł czas na powrót do domu. To był dla nas cenny i bardzo wartościowy czas. Mamy nadzieję, że uda nam się tam wrócić, aby nabyć kolejnych doświadczeń i wspomnień.

Zofia Zemanek
Foto: Daniel Niedziela, Roksana Huczek

« z 2 »