Wolontariat w Miejscu Pamięci Auschwitz-Birkenau to niezwykle cenne doświadczenie dla młodych ludzi z naszej szkoły. Jak co roku jako szkoła włączamy się w pomoc podczas wydarzeń upamiętniających, sesji edukacyjnych bądź spotkań organizowanych przez Państwowe Muzeum Auschwitz Birkenau. Uczniowie sami również uczestniczą w zajęciach warsztatowych, wykładach, które przybliżają im Miejsce, w którym człowiek człowiekowi zgotował tak okrutny los.
W czerwcu przedstawicielki wolontariuszy złożyły  podziękowania za możliwość działania w tym wyjątkowym Miejscu na ręce dyrektora Międzynarodowego Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście Pana Andrzeja Kacorzyka.
W tym roku po raz kolejny uczniowie pozytywnie odpowiedzieli na zaproszenie dołączenia do grona wolontariuszy, których motto działania to słowa „Zrób coś!” znane z brawurowej ucieczki z obozu Auschwitz Kazimierza Piechowskiego wraz z kolegami.
19 października miało miejsce spotkanie z panią Katarzyną Marcak oraz panią Kingą Szafrańska z biura wolontariatu w PMAB, podczas którego uczniowie dowiedzieli się na czym polega praca w wolontariacie oraz jak bardzo ubogaca młodych ludzi.
autor tekstu: Marta Chrapczyńska – koordynator wolontariatu z ramienia szkoly
autor zdjęć: Marta Chrapczyńska