To dopiero początek roku, a w naszej Szkole, już tyle się wydarzyło! Przypominamy najważniejsze wydarzenia stycznia.

Nowy rok zaczęliśmy od kolędy szkolnej która została udzielona we wszystkich klasach. Ksiądz Łukasz Krysmalski poprowadził krótką modlitwę, błogosławiąc wodę, kredę i kadzidło.

W styczniu mieliśmy również okazję do zapoznania ósmoklasistów z naszą szkołą w formie warsztatów. 11 i 25 stycznia odbywały się warsztaty informatyczne, mechaniczne, stolarskie, samochodowe, matematyczne, geograficzne, chemiczne oraz biologiczne.

Szkoła w telewizorze! Dokładnie 12 stycznia o poranku mieliśmy okazję oglądać reportaż o pani Joannie Urbańczyk, który pokazywał pracę pani Asi w salezjanach. Nie zabrakło wypowiedzi uczniów którzy mogli wypowiedzieć się na temat szkoły.

W nowym roku jako szkoła dostaliśmy ogromne wyróżnienie! Salezjańskie Publiczne Liceum w Oświęcimiu zdobyło Brązową Tarczę w Rankingu Liceów Ogólnokształcących PERSPEKTYW 2024, a Salezjańskie Publiczne Technikum w Oświęcimiu zdobyło Srebrną Tarczę w Rankingu Techników PERSPEKTYW 2024. To wszystko zasługa uczniów i nauczycieli, to oni tworzą całą wspólnotę szkolną.

24 stycznia uczniowie zdecydowanie mieli okazje wykazać się swoją kreatywnością. Tego dnia mieliśmy DZIEŃ BEZ PLECAKA. Na korytarzach mogliśmy zobaczyć m.in. torebki, walizki, odkurzacze, koszyki, wózki i wiele innych. Mało tego. Z tej okazji zorganizowany był konkurs o tytuł MISTRZA MEDIÓW. Polegał on na zebraniu jak największej liczby polubień pod zdjęciem swojej alternatywy dla plecaka.

I semestr został zakończony wywiadówka dla rodziców podczas której mieli okazje obejrzeć Pantomimę pt. „Spełnił się sen”. Koniec semestru jest dla uczniów powodem do świętowania. W końcu POŁOWA ZA NAMI!!!!

W ramach projektu Eramus+, w piątek 26 stycznia w naszej szkole  gościliśmy Pana Enrique De Villamor Soraluce – Konsul Honorowy Rzeczpospolitej Polskiej w Hiszpanii. Podczas zwiedzania szkoły i warsztatów szkolnych odbyło się również spotkanie z uczestnikami praktyk i staży zawodowych.

Na zakończenie miesiąca, 31 stycznia obchodziliśmy Dzień Patrona- Jana Bosko. W ten dzień nie mieliśmy lekcji, uczestniczyliśmy w Mszy Świętej oraz akademii przygotowanej przez uczniów i nauczycieli.

Autor: Lena Graczyk