Ostatni dzień stycznia był w naszej szkole wyjątkowy, ponieważ właśnie tego dnia obchodziliśmy uroczyście święto naszego patrona – św. Jana Bosko.

Uroczystości zainaugurowane zostały mszą święta sprawowaną przez specjalnie zaproszonego gościa – księdza Wojciecha Kułaka, który wygłosił kazanie o proroczym śnie małego Janka Bosko. Dowiedzieliśmy się, że to w tym śnie po raz pierwszy została mu objawiona jego przyszła misja. Eucharystię uświetnił udział szkolnej orkiestry i Szkolnego Zespołu Muzycznego pod opieką Państwa Mireckich.

Następnym punktem uroczystości była akademia, która została zorganizowana przez uczniów naszej szkoły i szkolne koło teatralne. Wystawiono spektakl pt. „Romeo i Julia”. Przedstawienie zdecydowanie nas urzekło, a w pewnych momentach bawiło do łez. Na akademii mogliśmy również posłuchać piosenek o Janie Bosko. Podziwialiśmy naszych kolegów, gdy tańczyli, grali i śpiewali.

Dzień, w którym obchodziliśmy uroczystość św. Jana Bosko, był pełen wrażeń wzruszeń i na pewno pozostanie niezapomnianym. Bardzo dziękujemy osobom, które chociaż w najmniejszym stopniu przyczyniły się do tego wydarzenia!