Dwa tygodnie ferii, które były przede wszystkim okazją do pracy wolontaryjnej z dziećmi oraz umocnieniem relacji między oratorianami!

Jak co roku nasze Oratorium zorganizowało w czasie ferii półkolonie dla dzieci. Motywem przewodnim I turnusu był „Kot w butach”, który to był widoczny na każdym kroku – w czasie gry w postacie, w podchodach, czy konkurencji paparazzi. Odbyła się także wycieczka do parku trampolin gdzie był czas super zabawy. Ponadto dzieci uczestniczyły we mszy w środę popielcową.

Z kolei motywem przewodnim II turnusu naszych półkolonii był film „Żółwie ninja” w czasie którego dzieci uczestniczyły w wielu wspólnych zabawach w tematyce opartej na tymże filmie, rywalizacjach między grupami, w różnych warsztatach m.in. o zdrowiu i higienie przeprowadzonych przez sanepid oraz także miały okazję wybawić się w parku trampolin, natomiast cały turnus został podsumowany mszą w piątek.

Dwa tygodnie półkolonii to bardzo owocny czas przede wszystkim dla naszych oratorianów. Jest to okazja do pracy wolontaryjnej w duchu ks. Bosko, szkoleniu siebie w posłudze animatora oraz zacieśnianiu relacji między sobą.
Wierzymy, że każdy z wolontariuszy wraca myślami do minionych półkolonii z uśmiechem na twarzy  😀

Miłosz Sadkowski
Fot.: archiwum oratorium