Warsztaty teatralne, wspólna modlitwa, prawdziwie salezjańska atmosfera, 4 teatry i aż 5 różnych spektakli teatralnych, czyli XIV Salezjański Przegląd Inicjatyw Teatralnych w Sokołowie Podlaskim.

W dniu 15 marca nasza szkolna grupa teatralna pojechała na PIT 2024 – Przegląd Inicjatyw Teatralnych, który odbył się w tym roku w ośrodku Salezjańskim w Sokołowie Podlaskim. Po wielu godzinach drogi dotarliśmy na miejsce, żeby poznać mnóstwo cudownych ludzi, spędzić czas kreatywnie podczas teatralnych warsztatów poświęconych improwizacji, a wieczorami oglądać przygotowane na tą okazję spektakle. Nie dziw, że zjechało się w to miejsce tak wiele osób z różnych województw. Chyba każdy bawił się świetnie.

Podczas tych 3 dni zobaczyliśmy cały korowód cudownych teatralnych pomysłów i ciekawych sztuk! Przyjechaliśmy tam z chęcią przedstawienia dwóch z naszych sztuk: „Romeo i Julię”; oraz „Jonathan Livingstone Seagull”, które bardzo się podobały i które zaowocowały obdarowaniem nas największą ilością wyróżnień spośród wszystkich innych grup! Z pośród dwudziestu przyznanych wyróżnień nasi aktorzy zdobyli aż siedem. Wyróżnienia otrzymali: Julia Klęczar, Marek Uroda, Piotr Juraszek, Piotr Szurdyga oraz Augustyn Kalisz, natomiast najwięcej głosów w kategorii „wyróżnienie publiczności” na całym Przeglądzie otrzymali: Anna Kasperek, a zaraz za nią Igor Waszut.

Wszystkie te przeżycia i emocje zawdzięczamy naszej cudownej nauczycielce Pani Róży Grzywacz, która poprowadziła nas przez całą podróż z teatrem! Dziękujemy też bardzo Dyrektorowi szkoły za dofinansowanie naszej wycieczki oraz księdzu Łukaszowi Wójcikowi za organizację wyjazdu i salezjańską asystencję przez cały ten czas.

Red: Julia Klęczar
Zdjęcia: ks. Łukasz Wójcik SDB