Rekolekcje to czas refleksji, odnowy i nawrócenia. W naszej szkole ostatnie kilka dni przed Triduum Paschalnym i Świętami Wielkanocnymi przezywaliśmy uczestnicząc w dorocznych rekolekcjach.

Podczas pierwszego dnia rekolekcji szkolnych (poniedziałek, 25 marca) powitaliśmy naszego prowadzącego – ks. Franciszka Janygę SDB , który swoim krótkim, ale bardzo wartościowym słowem na początek, wprowadził nas do inscenizowanej Drogi Krzyżowej, autorstwa p. M. Kobierskiego, w którą została zaangażowana młodzież z naszego Oratorium oraz ks. Leszek Kruczek SDB. Mieliśmy także okazję wysłuchać świadectw oraz twórczości zespołu MUODE KOTY, którego członkowie podzielili się z nami swoimi doświadczeniem Pana Boga i niesamowicie ubogacili nam czas.

We wtorek mieliśmy okazję obejrzeć pantomimę ewangelizacyjną wystawioną przez nasze Oratorium oraz wysłuchaliśmy świadectw młodzieży o tym, jak zmieniło się ich życie dzięki wierze w Boga i dołączeniu do wspólnoty Oratorium. Następnie udaliśmy się na adorację prowadzoną przez ks. Franciszka Janygę i zespół szkolny, z p. Piotrem Mireckim na czele, w trakcie której mogliśmy zajrzeć w głąb siebie i skorzystać z sakramentu pokuty.

Centrum ostatniego dnia rekolekcji stanowiła Eucharystia. Słowa wprowadzenia wygłosił dla nas ks. Franciszek, dzięki nim w skupieniu uczestniczyliśmy w tej Najświętszej Ofierze. To spotkanie z żywym Bogiem stanowiło zwieńczenie i podsumowanie tego czasu refleksji i modlitwy. Czas rekolekcji uwrażliwił nasze serca na Boga, który Zmartwychwstały chce przyjść do nas i przynieść nam zbawienie, tak więc, pozostajemy w cichym oczekiwaniu…na zmartwychwstanie…

Bardzo dziękujemy księdzu rekolekcjoniście, katechetom, młodzieży, zespołowi muzycznemu, służbie liturgicznej i wszystkim zaangażowanym w organizację tych trzech dni.

Tekst: Szkolna Grupa Medialna; red: ks. Łukasz Wójcik SDB
Zdjęcia: Emilia Kukla, Miron Lisak, Seweryn Nycz