We wtorek 10 grudnia 2019 r. w sali kameralnej odbył się Szkolny Konkurs Piosenki Świątecznej. Do konkursu złgłosiła się znaczna grupa młodzieży z różnych klas w sumie ok 40 uczniów. Dekoracja sceniczna, przebrania mikołajkowe i oczywiście utwory o tematyce bożonarodzeniowej wszystko to wprowadziło nas w atmosferę przedświąteczną. Wykonawcy zaprezentowali piosenki w języku angielskim, niemieckim, hiszpańskim, a nawet koreańskim. Także rytmy góralskie wplotły się w wspólne kolędowanie. Górale w czopkach i z ciupagami tańcowali i śpiewali kolędy po góralsku -trochę poczuliśmy się jak na Krupówkach. Ich występy uświetniły całość konkursu a widownia bawiła się wyśmienicie jak górale skakali na scenie. Wykonawcy byli oceniani przez jury w następujących kategoriach: umiejętności wokalne, przygotowanie sceniczne i ogólne wrażenia artystyczne.

Po wszystkich występach toczyła się debata wśród członków jury kto zasługuję na wyróżnienie bo każdy uczestnik i zespół był wyjątkowy na swój sposób i podsumowując, miejsca dla konkursowiczów uplasowały się następująco:

 

MIEJSCE I

Emilia Warzecha

Aleksandra Czarnota

 

MIEJSCE II

Alicja Duczmal

(utwór Last Christmas)

Dominik Staszel

Daniel Gąsienica

Werner Widera

Paweł Fijak

(utwór White Christmas, Dobrze żeś się Jezu)

 

MIEJSCE III

Liwia Maria Adamik – Mistletoe

Julia Wala- Mary, did you know

Karolina Szabla – Bald ist es so weit

 

Dziękuję jeszcze raz wszystkim za udział i zaangażowanie i doceniam  wasz wysiłek aby zaśpiewać w języku obcym.

Dziękuję również jury za rzetelne ocenianie tj Pani Elżbiecie Szczęśniak, Pani Urszuli  Dziewońskiej, Pani Róży Grzywacz i Pani Anecie Kowaliczek.

Mam nadzieję, że w przyszłym roku odbędzie się kolejna edycja tego konkursu.

 

Tekst: Marta Stuglik
Foto: Marta Stuglik