Pod tą szerokością geograficzną i o tej porze roku lubimy kolędować. Wystarcza nam jakiś instrument albo nawet dobra intonacja, a co dopiero kiedy towarzyszy nam zespół i wokalistki z pięknymi głosami.

W niedzielę 2 stycznia 2022 roku w sanktuarium Matki Bożej Wspomożenia Wiernych od godziny 16.00 koncertował zespół Młodzieżowego Domu Kultury wraz z Przyjaciółmi.
Wydawało się, że niedzielne popołudnie po długim świętowaniu to nie najlepszy wybór na kolejną propozycję. Okazało się, że wiele osób zechciało uczestniczyć w koncercie zespołu, w skład którego weszli: Knarik Karapetyan: skrzypce, Kamila Sibik: gitara, wokal, Anna Walancik: gitara, Janusz Majcherek: gitara basowa, syntezator, Zuzanna Bratek: wokal, gitara.

Być może o sukcesie zdecydowała pamięć o zeszłorocznym koncercie tego samego zespołu w bardzo podobnym składzie.
Artyści wykonali następujące kolędy: Mario czy Ty wiesz?, Tryumfy Króla Niebieskiego, W żłobie leży, Nie było miejsca dla Ciebie, Gdy się Chrystus rodzi, Jezusa Narodzonego, Mizerna cicha, Przybieżeli do Betlejem, Cicha noc, Całą noc padał śnieg, Złota Jerozolima, Gore gwiazda, Północ już była, Przekażmy sobie znak pokoju.

Kolędy znane publiczności pozwoliły na wspólne kolędowanie, a te mniej znane sprzyjały zachwytowi nad ich wykonaniem i rozkoszowaniem się treścią bożonarodzeniowego orędzia. Były oczywiście gromkie brawa, podziękowania ze strony ks. Łukasza Krysmalskiego proboszcza salezjańskiej parafii i oczywiście wykonanie utworów na bis: Uciekali, uciekali i Mario czy Ty wiesz?.
Koncert był transmitowany we fragmentach przez „media oratoryjne”, a zainteresowanych odsyłamy do posłuchania części utworów umieszczonych na dole strony lub na youtubowym kanale Salezjanie Oświęcim.

Dariusz Bartocha sdb
Foto: Ryszard Szymeczko sdb