W dniu 11.06.2022 o godz. 5.20 z parafii MB Wspomożenia Wiernych, wyruszyła autokarowa pielgrzymka do Lichenia. Początkowo udaliśmy się na Jasną Górę, gdzie o 7.30 uczestniczyliśmy w Eucharystii, której przewodniczył biskup diecezji charkowsko – zaporowskiej. Po celebracji udaliśmy się do sanktuarium Maryjnego w Gidlach. Tam zapoznaliśmy się z historią maleńkiej figurki Matki Bożej, z którą związanych jest wiele cudownych uzdrowień.

Następnie pojechaliśmy do najstarszego miasta w Polsce do Kalisza, gdzie zawierzyliśmy ,,nasze rodziny i nas samych” opiece św. Józefa. W dalszej części pielgrzymki zwiedziliśmy Ląd nad Wartą, gdzie młodzi Salezjanie studiują filozofię. Zapoznali nas z historią starego, pocysterskiego klasztoru.

Zwieńczeniem pierwszego dnia pielgrzymowania było powitanie Matki Bożej Licheńskiej podczas Apelu Jasnogórskiego i procesji ze świecami.,, I tak upłynął wieczór i poranek pierwszego dnia”.

Kolejnego dnia po obfitym śniadaniu i wspaniałym noclegu w domu pielgrzyma Betlejem, udaliśmy się do Lasu Grąblińskiego na Drogę Krzyżową w miejscu objawień Matki Bożej pasterzowi Mikołajowi. W samo południe przeżyliśmy Eucharystię w fantastycznej oprawie w Uroczystość Trójcy Świętej, po której odbył się Marsz dla życia i rodziny.  Równo o 14.30 po smacznym obiedzie, udaliśmy się w powrotną drogę do Oświęcimia.

W imieniu wszystkich pielgrzymów ks. Krzysztofowi i  ks. Michałowi składamy serdeczne Bóg zapłać i prosimy ,, o jeszcze”.

Tekst: Ilona Rutka

Foto:  Ks. Krzysztof Papierz  sdb