12 sierpnia… piątkowe wakacyjne, popołudnie… piękna pogoda, ciepło z lekkim wiaterkiem… to wszystko oznacza jedno: kolejne “Boskie Granie”. Tym razem na naszej scenie zaprezentowała się Monika Sinkowska wraz z Szymonem Połowczyk – dobrze znana publiczność, ponieważ gościła już na naszej scenie w 2019 roku z zespołem: “De Camel” oraz w 2021 roku z zespołem: “Blush”.

Monika wiązana była z muzyka od najmłodszych lat. Sama przyznała, że już przedszkolu, oglądając program “Od przedszkola do Opola” marzyła o tym, by stanąć na deskach tej wspaniałej estrady. Potem w szkole podstawowej rozpoczęła naukę gry na skrzypach w szkole muzycznej. Kilka lat później, dzięki Pani Katarzynie Mreżer, która zaraziła i pokazała jak śpiewać w harmonii wraz ze znajomymi założyła zespół “De Camel”, który zaprezentował się na naszej Letniej Scenie Muzycznej. W międzyczasie wzbudziła się w niej pasja do poezji śpiewanej: Monika zaczęła brać udział w wielu konkursach i występować na scenach nie tylko lokalnych, lecz też tych ogólnopolskich. Od roku artystka zajmuje się swoim autorksim zespołem “Blush”, który powoli się rozkręca – w serwisie YouTube można znaleźć ich pierwszy singiel: “Tym czasem u Ciebie”.

Wykonane utwory covery oraz te autorskie absolutnie zachwyciły publiczność, czego dowodem były gromkie brawa po każdym utworze oraz bis. Artystka zachwyciła nie tylko genialnym i pięknym wokalem, ale i techniką – potrafiła cudownie opowiadać o tym, co śpiewa; każde słowo miało swoją indywidualną barwę i tworzyło jedną całość, jakby opowieść pełną różnych emocji i doznań.

Zuzanna Bratek
Foto: Zuzanna Bratek

 

Lista utworów:

  1. Killing me softly
  2. Śnię (autorski utwór)
  3. Tagada (autorski utwór)
  4. I will survive
  5. Every night
  6. Tymczasem u Ciebie (autorski utwór)
  7. Ostatnia nadzieja
  8. Granda
  9. Urke
  10. The best