Dzisiejszego wieczoru mogłam spodziewać się tylko jednego, wiedząc, że zaproszonym gościem wieczornego Boskiego Grania jest Voicesing Studio Wokalne prowadzone przez Panią Joannę Kasperek—Szymonik.

Zdecydowanie w pierwsze kolejności – swoistej eksplozji talentów ludzi pełnych pasji, której drogę wyznacza muzyka. Energia, która unosiła się w powietrzu, pozwalała doświadczać emocji, które artyści budowali w sobie, przygotowując się do wykonania wybranego przez siebie utworu. I ta cudowna wiara w człowieka i jego potencjał, którą emanowała Pani Joanna śledząc poczynania każdego ze swoich podopiecznych, wstrzymując oddech podczas każdego kolejnego utworu.

Jako pierwsi zaprezentowali swe umiejętności wokalne w duecie Kinga Krauz i Mateusz Stankiewicz i to właśnie oni przy akompaniamencie gitary akustycznej zaśpiewali pierwszy  z utworów dzisiejszego wieczoru -„Crazy” – Gnarlsa Barkleya.

Po duecie niespodziewanie wkroczyła na scenę Marysia Andruszko  wykonując utwór Dawida Podsiadło „Trójkąty i kwadraty”. I tutaj niespodzianka! Dzisiejszego wieczoru to nie był jedyny wykonawca, który nosi nazwisko Andruszko. Bardzo miło swoją obecnością zaskoczył nas Stefan – brat Marysi, który jako jeden z ostatnich wykonawców podjął się aktorskiego wykonania utworu „Piosenka z pieprzykiem”.

Mogliśmy również zatopić się w dźwiękach utworu „All I Want” Kodaline – subtelnie i pięknie wykonanego przez Kingę Hamelską. Oli Kasiuta najwyraźniej bliski jest repertuar Sanah, gdyż to ona podjęła się wykonania utworu o tytule „Aniołom Szepnij To”. Ciemna noc i profesjonalnie oświetlona scena pozwalała dostrzec twarze wykonawców i towarzyszące im emocje podczas oczekiwania na podkład muzyczny. Jakże w różny sposób charakterystyczny sobie reagowała każda z osób wchodząca w strefę blasku reflektorów.

Na scenie pojawia się kolejny wykonawca – lekko onieśmielony trwa w oczekiwaniu na znajome brzmienia. Kiedy się pojawiają  – Wiktor Nykiel swym niezwykłym głosem pełnym niewyobrażalnej mocy śpiewa dla nas utwór „Turning tables”. Podczas tego wieczoru mogliśmy również usłyszeć kolejny duet w utworze „Teraz Tu”, do którego instrumentacje stworzył Konrad, a który zaśpiewał ten utwór razem z Karolina Nowak.  W związku z tym, iż wykonanie było prapremierą, to my mieliśmy przyjemność usłyszeć ten utwór, jako pierwsi.

Te niezwykłe przy każdym odsłuchu koncerty w swej specyfice mają jeszcze jedną wartość – łączą pokolenia. Dotyczy to zarówno samych wykonawców jak i wybieranych przez nich utworów. Najmłodsza wykonawczyni Hania Kamińska miała 7 lat i w jej cudownie rozbrajającym wykonaniu mogliśmy usłyszeć „Kaczkę dziwaczkę”. Nawiązując do muzyki pokoleń, pojawiła się również piosenka z 1992 roku o tytule „Jak statki na niebie” De Mono, którą po mistrzowsku wykonał Paweł Romanek. Nie zabrakło również utworów Grechuty „Nie dokazuj” – 1970 rok w wykonaniu Pana Radosława Bury oraz utworu Anny Jantar „Tylko mnie poproś do Tańca” – 1979 rok, który zaśpiewała Sara Ochal

Nasi wokaliści nie należą do osób, którym obce są wyzwania. Repertuar, który wybrali, był tym z wyższej półki. Mogliśmy usłyszeć utwór Stinga  „Every Breath You Take”, w którego wykonaniu świetnie odnalazła się Ewelina Zając.

Była piękna magiczna noc, która w połączeniu z upojnie rozbrzmiewającą muzyką budziła w nas piękne emocje i doznania. Niejednokrotnie w niektórych z nas pobudzała do życia  piękne wspomnienia. Licznie zgromadzona publiczność z napięciem i zachwytem oczekiwała każdego kolejnego wykonawcy. Koncert okazał się wyjątkowym jeszcze z jednego powodu. Zaśpiewała dla publiczności Pani Joanna – twórca  Studio Wokalnego Voicesing, która wybrała drapieżny utwór „Proszę Sądu”.

Chylę również czoła przed Panią Jadwigą z Tychów, która zaprezentowała doskonałe możliwości głosowe w utworze „Dworzec”, ujmując publikę niewyobrażalnie.

Koncerty zawsze będą wzruszały, pobudzały do życia i dodawały energii poprzez fakt, że Voicesing to grupa ludzi, którzy dzielą się z nami tym, co kochają robić i tym sposobem wyrażają siebie, najpiękniej jak tylko potrafią. Czekamy na kolejną taką „ucztę dla duszy”.

Lista utworów: „All I Want”; „Dni, których nie znamy”; „Nie dokazuj”; „Turning tables”; „Tylko mnie poproś do tańca”; „Trójkąty i kwadraty”; „Aniołom szepnij to”; „Kaczka Dziwaczka”; „Wyśniłam sen”; „Every Breath You Take”; „Byłam różą”; „Co mi Panie dasz”; „Dworzec”; „Statki na niebie”; „Teraz tu”; „Piosenka z pieprzykiem”; „Crazy”.

Jolanta Okarmus
Foto: Małgorzata Płaczek