W dniu 21 maja bieżącego roku w Niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego  w naszym sanktuarium Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Oświęcimiu podczas Mszy świętej o godzinie 11.30 dzieci z naszej parafii przyjęły po raz pierwszy Komunię świętą. Wśród nich było 33 dziewczynki i 28 chłopców.

Przy pięknej pogodzie dzieci spotkały się przy pomniku św. Jana Bosko, by tam otrzymać od rodziców błogosławieństwo. W procesji udały się do naszego sanktuarium by uczestniczyć we Mszy świętej, którą sprawował kustosz naszego sanktuarium ks. Łukasz Krysmalski. To On również wygłosił do dzieci okolicznościowe kazanie. W czasie uroczystej Eucharystii nie zabrakło wzruszających momentów, takich jak chociażby piękne podziękowania i majestatyczny śpiew scholii parafialnej Boskie Nutki jako dziękczynienie dla rodziców. W tym roku szkolnym dzieci do I Komunii świętej przygotowywała pani Renata – katechetka ze szkoły podstawowej z Zaborza, oraz ks. Mariusz ze szkoły podstawowej nr 1 z Oświęcimia.

Był to wspaniały dzień dla całej naszej parafii, dla dzieci i dla ich rodzin. Biały tydzień i pielgrzymka do Szczyrku, które dzieci będą przeżywać niech  umocnią ich wiarę, nadzieję i miłość. Oby były wierne Jezusowi, Którego przyjęły po raz pierwszy w Komunii świętej.

Tekst: Ks. Mariusz Bąk

Foto: Małgorzata Latawiec