Kolejne Boskie Granie na Salezjańskiej scenie w Oświęcimiu za nami! Choć tym razem na scenie znalazła się znacznie mniejsza liczba artystów (w zeszłym tygodniu zespół „Łaska” szczelnie wypełnił całą scenę), to jednak wcale nie brakło wrażeń.

W ostatni piątek 14 lipca mogliśmy uczestniczyć już w drugim koncercie w tym roku, z cyklu letniej sceny muzycznej „Boskie Granie”. Tym razem mieliśmy okazje posłuchać anielskiego głosu Karoliny Jonkisz, która jest absolwentką salezjańskiej szkoły w Oświęcimiu i gościła już na scenie Boskiego Grania w 2021 roku.

Karolina nie zawiodła i tym razem. Mimo tego, że w ten sam dzień broniła swojej pracy licencjackiej wieczorem, porwała publiczność swoim niesamowitym talentem wokalnym. Towarzyszyli jej muzycy: gitarzysta Grzegorz Górniak i skrzypek Kacper Kubica. Razem stanowili idealne trio, które pozwoliło nam odpłynąć w muzyczny świat.

Zaprezentowane utwory były naprawdę różnorodne pod względem merytorycznym, jak i językowym. Oprócz dobrze znanych polskich utworów m.in. takich jak „Szczęście” Starego Dobrego Małżeństwa, czy „Człowieczy los” Anny German, mogliśmy usłyszeć piosenki w języku angielskim, hiszpańskim, a nawet chorwackim!

Nie brakowało też poezji. „Hymn” Juliusza Słowackiego skradł serca młodszej widowni, która znała tę aranżację w wykonaniu Sanah.  Dla fanów muzyki klasycznej również była to świetna okazja, aby posłuchać obłędnych skrzypiec w akompaniamencie gitary i niesamowity popis solowy obu muzyków. Jednym słowem każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Po specjalnej dedykacji na scenie pojawił się ksiądz Dariusz Bartocha – dyrektor Dzieła Salezjańskiego w Oświęcimiu, który zapowiedział już utwór bisowy, po którym niechętnie musieliśmy zakończyć wydarzenie.

Dziękujemy bardzo artystom, którzy umilili nam czas, śpiewając i grając o miłości i nie tylko oraz wszystkim, którzy postanowili przyjść i ich posłuchać i zapraszamy w następny piątek!

Paulina Czarnik
Fot. Aleksandra Janas, ks. Ryszard Szymeczko sdb

Utwory:
Nie omiń mnie, Człowieczy los, Hymn, Walc noce i dnie, Nie uwierz mi, nie ufaj mi, Por una Cabeza, Znów wędrujemy, Groszki i róże, Szczęście, Miłość jak wino, Something stupid, Czardasz, Modlitwa, May way, Ajde Jano