Zespół Łaska powstał w 2022 i składa się z młodzieży z naszego Oratorium, która w sierpniu zeszłego roku pojechała na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie i spotkała się tam z Papieżem Franciszkiem. 

Mimo że od portugalskiego wyjazdu minęło już pół roku, zespól nadal działa, dzieli się swoimi talentami i w ostatnią niedzielę stycznia uświetnił wieczorną liturgię, a po niej zagrał koncert. Publiczność bardzo się ucieszyła, że ponowie może zobaczyć te uśmiechniętą młodzież, która zawsze dobrze świetnie bawi się grając i śpiewając, a przy tym zaraża wszystkich swoją energią. 

W polskiej tradycji kolędy śpiewa się do 2 lutego, dlatego zespół postawił przede wszystkim na kolędy. Na mszy wykonał te tradycyjne, takie jak Przybieżeli do Betlejem, Gdy się Chrystus rodzi czy Wśród nocnej ciszy. Natomiast w czasie koncertu mogliśmy usłyszeć więcej pastorałek, np.: Kolęda Maryi, Mario, czy ty wiesz?, które zostało wykonane również jako bis po gromkich oklaskach, Skrzypi wóz oraz szybkie i skoczne Gore gwiazda.

Na koniec zespół serdecznie podziękował publiczności za obecność i wspólne kolędowanie. Do zobaczenia za rok! 

Zuzanna Bratek SSW
Fot.: Łukasz Wójcik sdb

Skład zespołu:
gitara: ks. Paweł Bróż
cajon: Sebastian Sidorek
pianino: Agnieszka Nieręcka
skrzypce: Wojciech Jabcoń, Weronika Lisowska, Marta Pająk, Maria Pyrdoł
wokal: Zuzanna Bratek, Antoni Cichy, Izabela Kołodziej, Kinga Sosna, Martyna Szabla, Oliwia Świgoń

Pieśni: Cicha noc, Dziś w stajence, Gdy się Chrystus rodzi, Gdy śliczna Panna, Gore gwiazda, Jest taki dzień, Jezusa narodzonego, Kolęda Maryi, Mario czy już wiesz, Mizerna cicha, Ofiaruje Panie Ci, Przybieżeli do Betlejem, Skrzypi wóz, Triumfy Króla niebieskiego, Wśród nocnej ciszy, Z narodzenia Pana.