W dniach 3 i 4 marca 2022 roku odbyły Zawody Strzeleckie Ligi Obrony Kraju. W zawodach brało udział  siedem szkół z całego powiatu, rywalizujących drużynowo i indywidualnie.  Uczniowie musieli oddać 20 strzałów do 4 punktowanych tarcz z pneumatycznych karabinków sportowych bocznego naciągu Haenel 312.

Naszą drużynę reprezentowała czwórka zawodników: Marcin Banasiuk, Natalia Prędka, Aleksandra Wanat oraz Amelia Szalonek. Drugie miejsce indywidualnie zajęła Aleksandra Wanat z wynikiem 132 punkty. Wyniki były bardzo wyrównane, do pierwszego miejsca zabrakło Oli jedynie trzech punktów. Uczniowie naszej szkoły odnotowali również sukces w klasyfikacji drużynowej, uzyskując ponownie drugie miejsce z wynikiem 373 punktów. Do klasyfikacji drużynowej wchodziły wyniki trójki zawodników z największą liczbą punktów w drużynie. Do pierwszego miejsca zabrakło zaledwie jednego punktu.

Zawody przeprowadzono zgodnie z przepisami ISSF (International Shooting Sport Federation), PZSS (Polski Związek Strzelectwa Sportowego) oraz Regulaminem Zawodów.

Karabin pneumatyczny klasyfikacja drużynowa

  1. Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Konarskiego w Oświęcimiu 374
  2. Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego 373
  3. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Rajsku 343

Łukasz Śleziak
Foto: Łukasz Śleziak