Dzień Nauczyciela stał się dla nas okazją do uczczenia wszystkich naszych wychowawców. A skoro jest okazja to świętowanie przez cały wieczór zostało tego dnia wpisane do Regulaminu jako obowiązkowe!

Poezja i…
„Nauczyli mnie mnóstwa mądrości” te słowa były myślą przewodnią wieczoru poetyckiego w  internacie, poświęconego uroczystości Dnia Nauczyciela. Wyraziliśmy wdzięczność naszym  wychowawcom za miłość, za troskę, za wiarę w każdego z nas, za zrozumienie, wyrozumiałość. Jesteśmy szczęśliwi, że na naszej drodze Pan Bóg postawił tak wspaniałych  przewodników. Dziękujemy, że internat jest naszym domem a nasi wychowawcy pomagają nam w drodze do wiary i do Boga. W dalszej części uroczystości nastąpiła gala rozdania Aniołów. Nasze wnikliwe obserwacje sprawiły, że przyznaliśmy tytuł Anioła w kilku kategoriach – tarcza ochronna, mediator roku, szczodre serce, wspaniały przewodnik, nieustanne wsparcie, pomocna dłoń, uśmiech roku. Kolejnym punktem naszej uroczystości były wspomnienia z przeszłości. Każdy był kiedyś młody, nawet nasi wychowawcy i te chwile przedstawiliśmy w naszej prezentacji.

…jedzenie oreo na czas
W dalszej części uroczystości kierownik internatu ksiądz Łukasz Wójcik przygotował dla nas szczególne rozgrywki. Jedzenie oreo bez używania rąk, segregowanie MMS’ów czy wyciąganie chusteczek z pudełka na czas… to tylko niektóre z konkurencji, które budziły zaskakujące emocje i wybuchy radości. Oczywiście w rywalizację włączyli się także nasi wychowawcy, a zwycięska drużyna została nagrodzona wielkimi brawami, uznaniem, słodyczami i szczególnym przywilejem – możliwością zwolnienia ze studium (czasu nauki własnej). Dzień zakończyliśmy rozdaniem nagród i modlitwą za wychowawców, oraz całą wspólnotę  Internatu. Piękny i wzruszający był ten dzień pełen uśmiechu i wdzięczności dla Tych , którzy uczą nas wypowiadać słowa o miłości i dobroci.

Tekst: p. Elżbieta Szczęśniak
Zdj: Jakub Harmata