W dniu 5 grudnia klasa 1LA wybrała się do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w celu prowadzenia świątecznych zajęć dla młodych podopiecznych.

Na początku odbyły się ogólne zajęcia taneczne, gdzie każdy tańczył wraz z dzieckiem, którym się zajmował. Świetnie się przy tym bawiliśmy, a dziewczyny prowadzące te zajęcia spisały się na medal.

Następnie po krótkim poczęstunku uczniowie przeprowadzili różnego rodzaju zajęcia, m.in. plastyczne – dzieci wykonywały samodzielnie renifera oraz gwiazdkę, muzyczne – śpiewali oni razem świąteczne piosenki i wybijali rytm, a na zajęciach strażackich mogli poznać podstawy pierwszej pomocy oraz nauczyć się rozpoznawać różne zagrożenia.

Przeprowadzenie zajęć to było nie lada wyzwanie i większość uczniów pierwszy raz sprawdziła się w roli organizatora, a nie uczestnika. Nie wszystko odbyło się dokładnie tak, jak wyobrażali sobie to uczniowie i w niektórych momentach musieli improwizować, co nie okazało się bardzo trudne. Końcowo wszyscy byli zadowoleni ze swojej pracy. Klasa zdobyła wiele nowych doświadczeń, które na pewno wykorzysta w przyszłości – zwłaszcza jeśli ktoś myśli o pracy z dziećmi.

Po zakończeniu zajęć klasa udała się do kina na film „Kajtek czarodziej“, a po powrocie do szkoły omówiła różne aspekty produkcji (scenariusz, muzyka, zdjęcia itp.). Trzeba jednak przyznać, że uczniowie krytycznie podeszli do oceny filmu.

Klasa upamiętniła swoje wyjście wielkim napisem „1LA” w śniegu na terenie szkoły.

tekst: Oliwia Suślik, Alicja Smółka