Ostatnie dni przed Świętami to czas, kiedy nawet w szkole myślimy więcej o życzeniach, przygotowaniach świątecznych, dekoracjach i urządzaniu wigilii klasowych. W klasach,  na Internacie i w Oratorium – wszędzie czuć było wyjątkowy, świąteczny nastrój.

W środę (20 grudnia) wielu naszych uczniów zaangażowanych we wspólnotę Oratorium św. Jana Bosko spotkało się na wyjątkowym oratoryjnym spotkaniu opłatkowym.

W czwartek (21 grudnia) wychowankowie naszego Internatu przeżywali wczoraj swoją wspólnotową wigilię. Modlitwa, życzenia, kolędy i rodzinna, świąteczna atmosfera, oraz pyszne jedzenie sprawiły, że nikt szybko nie opuścił tego dnia jadalni internackiej.

W piątek (22 grudnia), tuż przed przerwą świąteczną w naszej szkole odbył się tzw. „Dzień Wspólnoty”. Wydarzenie rozpoczęliśmy spotkaniami klasowymi, podczas których mogliśmy połamać się opłatkiem składając życzenia i spędzić miło czas. Nie zabrakło również chwili na wręczenie sobie drobnych upominków i zaśpiewanie kolęd.

Następnie przeszliśmy do kościoła na mszę, podczas której była możliwość przystąpienia do sakramentu spowiedzi. Całość uświetnił zespół oraz orkiestra szkolna. Jako ostatni punkt programu cała szkoła udała się na akademię – zorganizowaną przez uczniów klas pierwszych – przedstawiającą  przyjście na świat Pana Jezusa w nieco unowocześnionej wersji.

Po zakończeniu zajęć pracownicy Szkoły, nauczyciele i Dyrekcja spotkali się wspólnie ze wspólnotą salezjanów na wspólnym posiłku i łamaniu opłatkiem.

Cieszymy się, że mogliśmy wspólnie spędzić ten czas i życzymy Wszystkim zdrowych, wesołych świąt
Bożego Narodzenia!

Tekst: Kornelia Zając
Zdjęcia: Szkolna Grupa Medialna